میبد نوین

صفحه اصلی   |   یزد / میبد   |   تماس با ما   |   درباره ما   |   آرشیو   |   جستجو   |   پیوند ها   |   RSS
درآمدهای مالیاتی استان یزد به 97 درصد افزایش یافت
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی و دبیر ستاد درآمد استان یزد گفت: ترکیب درآمدهای مالیاتی در شش ماهه اول سال 95 به حدود 97 درصد در مدت مشابه سال جاری افزایش یافت.
كد خبر: 95911 تاريخ انتشار: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۹ مهر تعداد بازديد: 292

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی و دبیر ستاد درآمد استان یزد با اشاره به اینکه واحدهای بزرگ صنعتی و معدنی استان بخش قابل توجهی از درآمدهای مالیاتی را پرداخت می کنند گفت: ترکیب درآمدهای مالیاتی این استان از 94 درصد در شش ماهه اول سال 95 به حدود 97 درصد در مدت مشابه سالجاری افزایش یافت.

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، " علی نمازی " در نشست ستاد درآمد، توسعه و تجهیز منابع استان که در محل این اداره کل برگزار شد؛ افزود: میزان درآمد مصوب مالیاتی شش ماهه اول سال 96 ، شش هزار و 443 میلیارد ریال می باشد که نسبت به میزان مصوب، چهار درصد کاهش؛ اما نسبت به میزان وصولی مدت مشابه سال قبل 12 درصد رشد دارد.

وی درآمدهای مالیات مستقیم را شامل نقل و انتقال املاک، حقوق بخش عمومی و خصوصی، اشخاص حقوقی غیر دولتی ، مشاغل و غیره و درآمدهای مالیاتی غیرمستقیم را شامل مالیات بر ارزش افزوده، نقل و انتقال و شماره گذاری خودرو، عوارض خروج از کشور و سایر کالا و خدمات عنوان کرد.

دبیر ستاد درآمد استان یزد گفت: در شش ماه اول سال جاری سه هزار و 951 میلیارد ریال مالیات به صورت مستقیم و دو هزار و 257 میلیارد ریال به صورت غیر مستقیم وصول شده است.

این مقام مسئول همچنین میزان درآمد مصوب شش ماهه اول سال 96 را شش هزار و 863 میلیارد ریال و میزان وصولی آن را شش هزار و 381 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: میزان وصولی امسال در این زمینه نسبت به مصوب 7 درصد کاهش؛ اما نسبت به وصولی مدت مشابه سال قبل 10 درصد رشد دارد.

میزان درآمد عمومی مصوب 12 ماهه سال جاری استان یزد 13 هزار و 707 میلیارد ریال اعلام شده است که از این میزان 12 هزار و 886 میلیارد ریال مالیات تشکیل می دهد.

در نشست ستاد درآمد استان یزد در خصوص ظرفیت ها و راههای افزایش درآمدی استان از محل این ظرفیت ها بحث و تبادل نظر صورت گرفت و تصمیماتی گرفته شد.

 

 

نظرات بینندگان
نام:
ايميل:
* نظر: