میبد نوین

صفحه اصلی   |   یزد / میبد   |   تماس با ما   |   درباره ما   |   آرشیو   |   جستجو   |   پیوند ها   |   RSS
شرایط اقتصادی کارخانه‌ای با 35 سال سابقه در اردکان را تعطیل کرد
كد خبر: 96018 تاريخ انتشار: ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۴ دي تعداد بازديد: 1094

مدیرعامل شرکت مهین بتون اردکان گفت: در چند سال اخیر به دلیل وضعیت بازار و فشارهای اقتصادی مشکلات متعددی گریبان‌گیر کارخانه شد که در نهایت باعث شد پس از 35 سال سابقه مجبور به تعطیل کردن کارخانه شویم.

 

در دولت یازدهم بیش از نیمی از کارخانه‌های استان یزد تعطیل یا به‌صورت نیمه تعطیل و یا با حداقل ظرفیت تولید به حیات خود ادامه می‌دهند؛ این در حالی است که مهم‌ترین وعده‌های دولت یازدهم و دوازدهم در زمینه مسائل اقتصادی به بهبود وضعیت اقتصادی بود. اکنون پس از گذشت قریب به پنج سال از فعالیت تیم اقتصادی دولت یازدهم و دوازدهم هنوز ثبات به اقتصاد کشور بازنگشته و روند تعطیلی کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی یزد ادامه دارد.

شرکت مهین بتون واقع در شهرک صنعتی اردکان یکی از شرکت‌های استان یزد است که به دلایلی ازجمله فشارهای مالیاتی در سال جاری تعطیل‌شده است و کارگران این شرکت با درهای بسته این کارخانه مواجه شده‌اند.

محمدرضا نژادی در گفتگو با خبرنگار فارس در یزد، از تعطیلی این واحد تولیدی خبر داد و گفت: علت اصلی تعطیلی کارخانه فشارهای مالیاتی بود که دیگر، ادامه تولید مقرون‌به‌صرفه نبود و به همین دلیل مجبور به تعطیلی کارخانه و همچنین اخراج کارگرانمان شدیم.

وی اظهار داشت: تولیدات این شرکت انواع محصولات بتونی بود و از سال 61 تا ابتدای سال جاری این شرکت دایر بود؛ اما این شرکت در سایه عدم‌حمایت مسئولین و نوسان قیمت شدید بازار به تعطیلی کشیده شد.

مدیرعامل شرکت مهین بتون اردکان فشارهای دارایی و مالیات را ریشه اصلی مشکلات این صنعت عنوان کرد و بیان داشت: در چند سال اخیر فشارهای مالیاتی به‌شدت افزایش‌یافته است؛ به‌گونه‌ای که این مشکلات گریبان گیر شرکت ما شده بود و همچنین باعث ضرر و زیان شده بود و هر کاری کردیم موفق نشدیم مشکلات را مرتفع کنیم و درنهایت علی‌رغم خواسته خود، مجبور به تعطیلی شدیم.

نژادی در ادامه با ابراز گلایه از مالیات‌های سنگین، خاطرنشان کرد: در شرایطی که رکود در بازار حاکم بود، مبالغ هنگفتی تحت عنوان مالیات و دارایی برای ما تعیین می‌کردند که توان پرداخت آن بر عهده ما خارج بود؛ چنانچه بسیاری از واحدهای تولیدی دیگر نیز شرایط مشابه ما را نیز دارند که نهایتاً متوجه شده‌اند که ادامه کار عاقلانه نیست و واحدهای تولیدی خود را به تعطیلی کشانده‌اند.

مدیرعامل شرکت مهین بتون اردکان در پایان ضمن تأکید بر حمایت بیشتر مسئولین از بخش صنعت، اضافه کرد: دولت برای یک وام دادن ساده آن‌قدر ما را در پیچ‌وخم‌های اداری قرار می‌دهد که ما را از گرفتن وام منصرف می‌کند؛ همچنین نوسان شدید قیمت اولیه مواد بسیار بیداد کننده است و در همین راستا از مسئولین خواهشمندیم که تلاش گران عرصه صنعت را رها نکنند و مشکلات را کاهش دهند.

 

نظرات بینندگان
نام:
ايميل:
* نظر: