میبد نوین

صفحه اصلی   |   یزد / میبد   |   تماس با ما   |   درباره ما   |   آرشیو   |   جستجو   |   پیوند ها   |   RSS
نبود آموزش مهارت های زندگی، باعث طلاق های ضربتی و جدا شدن زوجین در همان چند ماه اول زندگی می شود
سید محسن فلاح در جلسه آموزشی تحکیم بنیان خانواده جهت بانوان ....
كد خبر: 96040 تاريخ انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۹ بهمن تعداد بازديد: 72

سید محسن فلاح در جلسه آموزشی تحکیم بنیان خانواده جهت بانوان روستای نیوک، با اشاره به تاریخچه تشکیل سازمان بهزیستی، و اینکه طبق برنامه ی ششم، سازمان بهزیستی تنها نهاد متولی سلامت اجتماعی می باشد، اظهار داشت: شرکت زوجین در دوره های آموزشی مهارتهای زندگی قبل و بعد از ازدواج، دوره آموزشی اختلالات ژنتیک و از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.
وی با بیان این موضوع که آمار طلاق در استان یزد و شهرستان میبد افزایش یافته، گفت: کلیه اقشار جامعه باید در کلاسهای دانشنامه ی ازدواج که طراحی و راه اندازی آن برای اولین بار در شهرستان میبد انجام گرفته، شرکت کنند.

فلاح ادامه داد: از مهمترین عوامل طلاق، اهمیت ندادن به نظرات جوانان و ازدواج اجباری، برخورد تکانشی با پدیده ی ازدواج، خواستگاری و عقد بدون هیچ گونه آموزش می باشد

 

 

وی از مهمترین عوامل طلاق های ضربتی و کمتر از چند ماه و بسیاری از طلاق های عاطفی را عدم آموزش مهارت های زندگی عنوان و تصریح کرد: این آسیب ها را می توان با آموزش موثر در دوره های یاد شده، به حداقل رسانید.

رئیس سازمان بهزیستی میبد بیان داشت: آموزش مهارتهای زندگی در تمامی مقاطع سنی از دوره مهدکودک و پیش دبستانی، دوره جوانی، دانشجویی، سالمندی و برای هر دوره سنی آموزش مهارتهای زندگی خاصی تحت سرفصلهای آموزشی این سازمان در حال برگزاری می باشد.

فلاح برخی از سر فصل های آموزشی را اینگونه عنوان کرد: از جمله این سرفصل ها آموزش مهارت خودآگاهی، کنترل خشم و اضطراب، مهارت حل مساله، تصمیم گیری خلاق و مهارت همدلی که در طول زندگی هر فردی مورد نیاز است و باعث کاهش آمار طلاق و تعامل بهتر افراد با یکدیگر میباشد


محسن فلاح در انتها ابراز امیدواری کرد: با گسترش آموزش دوره های مهارتهای زندگی میزان اختلافات و دعاوی غیر ضروری مردم خصوصا زوجین را کاهش و شاهد استحکام بنیان خانواده موفق در شهرستان باشیم.

 

نظرات بینندگان
نام:
ايميل:
* نظر: