میبد نوین

صفحه اصلی   |   یزد / میبد   |   تماس با ما   |   درباره ما   |   آرشیو   |   جستجو   |   پیوند ها   |   RSS
جمهوری اسلامی مسأله فلسطین را نخستین مساله جهان اسلام می داند / مسئولین ما به نیروهای داخلی اعتماد کنند
خطیب جمعه موقت میبد با تشریح نامه اخیر مقام معظم رهبری در جواب نامه اسماعیل هنیه گفت : مساله فلسطین راهی جز مبارزه و مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی ندارد.
كد خبر: 96083 تاريخ انتشار: ۱۳۹۷ شنبه ۱۸ فروردين تعداد بازديد: 56

امام جمعه موقت میبد در خطبه های نمازجمعه این هفته و در ایام نورانی ماه رجب ، همه نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی دعوت کرد و گفت : در این شب ها و روزهای عزیز و در ماه شریف و این اوقات معنوی و استثنایی باید یاد خدا و ذکر خدا را فراموش نکنیم و اهل توبه و استغفار باشیم .

 

حجت الاسلام علیرضا حسنی ، به خاک و خون کشیدن مردم فلسطین از سوی رژیم جعلی اسرائیل را به شدت محکوم کرد و گفت : با کمال تعجب ، رژیم پست آل سعود این شجره خبیثه ، همزمان با این کشتار راجع به رژیم غاصب و کودک کش اسرائیل مصاحبه و آن را به رسمیت می شناسد .

 

خطیب جمعه موقت میبد با تشریح نامه اخیر مقام معظم رهبری در جواب نامه اسماعیل هنیه گفت : مساله فلسطین راهی جز مبارزه و مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی ندارد.

 

وی تصریح کرد : جمهوری اسلامی از اول تا کنون در مسائل بین المللی ، مساله فلسطین را اولین مساله بین المللی می داند و به هر نحوی بتواند برای آزادی فلسطین و پیروزی مردم مظلوم آن کمک می کند.

 

حجت الاسلام حسنی با بیان اینکه در فلسطین و مقاومت به فرمایش رهبری ایمان دارند و باید ایمانشان را قوی تر کنند گفت : مردم فلسطین با مقاومتی که از خود نشان خواهند داد ، به تعبیر مقام معظم رهبری که چند سال پیش فرمودند ؛ تا بیست و چند سال آینده اسرائیل بر روی کره زمین وجود نخواهد داشت .

 

اگر دولتمردان نگاهشان به بیرون نباشد جوانان ما به قله های دست نیافتنی دست می یابند

 

امام جمعه موقت میبد با گرامی داشت روز بیستم فروردین روز ملی فناوری هسته در سال 1385 توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت : در رسانه های جمعی دنیا و در رسانه های داخلی این خبر پخش شد که جمهوری اسلامی ایران با همه تحریم ها و فشارها توانسته است به فناوری غنی سازی اورانیوم دست پیدا کند .

 

خطیب جمعه موقت میبد افزود : در حقیقت دانش هسته ای توسط یک عده دانشمند جوان با تفکر بسیجی و دلداده به این نظام و کشور بومی شد و این دانشمندان کلمه " ما می توانیم " را به منصه ظهور رساندند و معنا کردند.

 

وی با بیان اینکه حالا با همه این زحمت ها ، اگر چه متاسفانه در توافق برجام خیلی از این دستاوردها را از ما گرفتند و ما نقدا عمل کردیم و با وعده نسیه آنها و این چک نسیه آنها هنوز پاس نشده است و ظاهرا پاس نخواهد شد ، تصریح کرد : اگر دولتمردان و مسئولین ما به نیروهای داخلی اعتماد کنند ، نگاهشان به بیرون نباشد ؛ مثل دانش هسته ای ، جوانان ما می توانند هر روز به قله هایی دست پیدا کنند که به حسب ظاهر دست نیافتنی است.

 

قطع روابط سیاسی امریکا با ایران به نفع ملت شد

 

امام جمعه موقت میبد روز بیستم فروردین سالروز تسخیر لانه جاسوسی امریکا در سال 59 و قطع روابط سیاسی امریکا به دستور کارتر رئیس جمهور وقت امریکا را یادآور شد و گفت : بعد از پیروزی انقلاب و تسخیر لانه جاسوسی که امام آن را انقلابی بزرگتر از انقلاب اول نامیدند ؛ امریکا به دستور کارتر روابط سیاسی این کشور را با ملت ایران و جمهوری اسلامی قطع کرد که امام فرمودند : اگر کارتر در عمر خود یک کار کرده باشد که بتوان گفت آن کار به خیر و صلاح مظلوم است همین قطع رابطه با ملت ماست ؛ رابطه کشوری چپاولگرد و زورگو و مستکبر با ملت مظلوم و چپاول شده و ستم دیده که به نفع ملت شد .

 

حجت الاسلام حسنی در ادامه سخنان خود مساله اقتصادی را مهمترین مساله کشور خواند و افزود : همانطور که در مسأله سیاسی جمهور اسلامی ایران مستقل است باید این کشور و ملت آزمون داده در مسائل اقتصادی هم مستقل شود .

 

شعار حمایت از کالای ایرانی از سوی رهبری باید در عمل محقق شود

 

خطیب جمعه موقت میبد با اشاره به نامگذاری امسال به سال حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری گفت : برای تحقق شعار مقام معظم رهبری در عمل چهار رکن اساسی وجود دارد .

 

چهار رکن اساسی تحقق شعار امسال رهبری

 

وی افزود : رکن اول تولید کنندگان هستند ؛ کسانی که در این کشور جنس تولید می کنند باید با بهترین کیفیت تولید و با ارزانترین قیمت به دست مردم برسانند.

 

حجت الاسلام حسنی افزود : رکن دوم مردم و دولتمردان هستند و چه دستگاههای دولتی و اداری و مردم باید اولویت خود را خرید کالای ایرانی قرار دهند تا مسأله اشتغال و بی کاری جوانان و تولید کنندگانی که به ورشکستی می رسند حل شود .

 

خطیب جمعه موقت میبد گفت : رکن سوم نظام بانکی کشور هست و باید به تولید کنندگان با حداقل سود تسهیلات دهند تا آنها بتواند کارگاه و کارخانه های خود را سرپا نگه دارد .

 

وی خاطرنشان کرد : رکن مهم دیگری که دست نظام و حاکمییت و دولت است ؛ برخورد بی وقفه و بدون ملاحظه کاری با مسأله قاچاق است .

 

منظور از قاچاق کالا قاچاق دانه درشت هاست

 

امام جمعه موقت میبد با بیان اینکه منظور ما از قاچاق یعنی دانه درشت ها ، نه قاچاق های جزئی که ممکن است یک کالایی را برای اینکه نان شبش را تامین کند حمل می کند تصریح کرد : راههای ورودی کسانی که قانون دانند هستند و قانون را دور می زنند و جنس های قاچاق وارد می کنند ؛ و امروز می بینیم چه فلاکتی بر سر جنس ایرانی آوردند ؛ دولتمردان و قوه قضائیه و نیروی انتظامی ما بدون رودربایستی ، با این مسأله قاچاق کالا برخورد اساسی کنند .

 

مناسبت ها:

 

حجت الاسلام حسنی ، بیست و یکم فروردین سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به دستور امام راحل را گرامی داشت و به مسئولین بنیاد مسکن این روز را تبریک گفت و افزود : تاسیس بنیاد مسکن برای این بود که انسان های محروم و مستضعف در جامعه خانه دار شوند و امیدواریم این حرکت همچنان ادامه یابد تا قشرهای محروم در جامعه بی سرپناه باقی نمانند.

 

امام جمعه موقت میبد ، سالروز شهادت هفتمین امام و پیشوایمان حضرت امام موسی بن جعفر در روز 25 ماه رجب را تسلیت گفت.

 

خطیب جمعه موقت میبد ، نوزدهم فروردین سالروز شهادت عالم کم نظیر حضرت آیت الله سید محمدباقر صدر و خواهر عالمه اش بنت الهدی توسط رژیم بعثی عراق را هم گرامی داشت.

 

وی بیست و یکم فروردین سالروز شهادت امیر سپهبد صیاد شیرازی و روز بیستم فروردین سالروز شهادت سید اهل قلم شهید سید مرتضی آوینی را هم گرامی داشت .

 

امام جمعه موقت میبد در آغاز بیانات خود سال جدید را به همه نمازگزاران تبریک گفت و افزود : امیدوارم امسال که با ماه رجب و میلاد امیرالمومنین علیه السلام آغاز شد ؛ خداوند سالی پر از خیر و برکت مادی و معنوی برای همه مسلمانان به ویژه ملت شریف و عزیز و بزرگ ما مقدر بفرماید.

 

حجت الاسلام حسنی از خدمت رسانی همه ادارات و ارگانها و نیروهای داوطلب مردمی که در ایام نوروز و تعطیلات عید به مردم به ویژه به مسافرین نوروزی داشتند قدردانی کرد.

 

وی با اشاره به برگزاری مراسم اعتکاف هم گفت : شهر ما مانند دیگر نقاط کشور برنامه معنوی اعتکاف با حضور زنان و مردان با ایمان و بویژه نسل نوجوان و جوان برگزار شد و قریب 1800 نفر که اکثرا جوانان بودند در بیش از 20 مسجد در این شهرستان در مراسم معنوی اعتکاف شرکت کردند که امیدواریم بتوانند حالات معنوی به دست آمده در این 3روز را در طول سال هم در خود حفظ کنند.

 

نظرات بینندگان
نام:
ايميل:
* نظر: