میبد نوین

صفحه اصلی   |   یزد / میبد   |   تماس با ما   |   درباره ما   |   آرشیو   |   جستجو   |   پیوند ها   |   RSS
اولین همایش اوتیسم در شهرستان ميبد برگزار می شود
ريیس بهزیستی شهرستان میبد گفت: تاکنون 20 کودک مبتلا به اوتیسم در این شهرستان شناسایی شده اند.
كد خبر: 96086 تاريخ انتشار: ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۱ فروردين تعداد بازديد: 69

 

سید محسن فلاح با بیان این خبر افزود: تا به حال بیش از20کودک مبتلا به اتیسم در شهرستان  شناسایی شده اند که تحت پوشش بهزیستی میبد میباشند.

وی عنوان کرد: اتیسم یک بیماری و یا معلویت نیست بلکه طیف گسترده ای از اختلالاتی رفتاری از جمله در خود ماندگی، نداشتن ارتباط کلامی و چشمی، پاسخ ناهنجار دادن به محرک های خارجی، پرخاشگری و اختلالات رفتاری است..
فلاح  در خصوص شناسایی نشدن طیف گسترده ای از کودکان مبتلا به اختلالات اتیسم در گذشته یادآور شد: نبود آموزش های پزشکی مناسب در خصوص آشنایی با علایم این بیماری و همچنین نبود تست های استاندارد از مهترین دلایل شناسایی نشدن کودکان مبتلا به این بیماری در گذشته بوده است..
وی تصریح کرد: امیدواریم با اجرای 'برنامه ملی مداخله اتیسم' که با همکاری وزارت بهداشت، سازمان بهزیستی کشور و سازمان آموزش استثنایی قرار است انجام شود ، شاهد گام های مثبتی در جهت شناسایی کودکان مبتلا به اتیسم باشیم..
رئیس بهزیستی میبد هدف اصلی بهزیستی را در حمایت از کودکان اتیسم و معلولان ، توانمند کردن این افراد عنوان کرد و افزود: سایر سازمان ها و نهادهای آموزشی مانند آموزش و پرورش، مراکز فنی و حرفه ای نیز باید برای آموزش این عزیزان همکاری کنند.

فلاح بر شرکت کلیه همشهریان شهرستان میبد،اردکان و خانواده های این کودکان در همایشی که با موضوع اتیسم در محل فرمانداری وبا تدریس دکتر فلاح در تاریخ 26فروردین ماه برگزار می گردد،تاکید نمود.

لازم به توضیح می باشد شعار امسال سازمان ملل متحد در روز جهانی اتیسم((روز جهانی آگاه سازی اتیسم با تمرکز بر توانمندی سازی زنان و دختران دارای اختلال طیف اتیسم)) می باشد.

 

 

 

 

نظرات بینندگان
نام:
ايميل:
* نظر: