میبد نوین

صفحه اصلی   |   یزد / میبد   |   تماس با ما   |   درباره ما   |   آرشیو   |   جستجو   |   پیوند ها   |   RSS
ایستادگی در جبهه مقاومت اقتصادی وظیفه سنگینی است / احساس ضعف و زبونی نظام سلطه در برابر قدرت منطقه ای ایران
امام جمعه شهرستان میبد ، با اشاره به اینکه نظام سلطه در مقابل قدرت منطقه ای ایران احساس ضعف و زبونی می نماید ، بر حضور داشتن در جبهه مقاومت اقتصادی که وظیفه سنگینی است ، تاکید نمود.
كد خبر: 96089 تاريخ انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ فروردين تعداد بازديد: 62

حضرت آیت الله اعرافی در خطبه های این هفته نماز جمعه میبد ضمن دعوت به پیشه نمودن  تقوای الهی و تاسی نمودن به سیره و سنت پیامبر اسلام ،  با توجه به تقارن این ایام با پایان ماه رجب و فرا رسیدن ماه شعبان ، مردم را به کاربردن  فرامین خدا و رسولش در زندگی سفارش نمود.
وی در ادامه عنوان نمود : در جهان ، نظام سلطه  چند مسیر را در کشور ما برای رسیدن به خواسته های خود دنبال می کند که باید با موقعیت شناسی هوشمندانه توسط قشر جوان و تحصیکرده ما ، حوزه ، دانشگاه  و دیگر اقشار جامعه این توطئه ها خنثی شود.
آیت الله اعرافی خاطر نشان نمودند : آنها با سرمایه گذاری های عظیم سعی در فروپاشی پایه های اعتقادی ، فکری و اخلاقی جامعه و نسل جوان ما دارند و باید گفت که ما در برابر تهاجمی بسیار شدیدتر از هر زمان دیگر قرار داریم که پایه نظام فکری و اخلاقی جامعه و همچنین همبستگی و اتحاد ما را هدف قرار داده است.
وی افزود : فشارهای اقتصادی که دشمنان نظام بر ملت ایران وارد نموده  ، روح و ظاهر آن با برجام در تناقص است ، همچنین تحریم های جدید که به بهانه های جدید نسبت به ما اعمال می نمایند .
خطیب نماز جمعه شهرستان میبد در ادامه  تصریح نمود : آن ها برای مهار قدرتی که ایران در منطقه دارد ، احساس ضعف و زبونی می نمایند و جهت مهار این قدرت اسرائیل را به پای کار آوردند و یک جبهه ای جدید و با راهبردهایی جدید و با  آرایشی نو و روشی جدید به وجود آوردند .
وی به انسجام جبهه مقاومت که چون زنجیری استوار و مقاوم در برابر این هجمه ها ایستادگی کرد و آنها را از پای درآورد و همچنین تلاشهای مراکز علمی که با ایستادگی در مقابلشان  ،  آنان را وادار به  تغییر سیاستشان کرد و نیز به شهادت تعدادی از مستشاران اشاره نمود . رئیس حوزه های علمیه کشور تقویت نماز و تحکیم  پایه های  اخلاقی اخلاق و آداب دینی را ،  راهبردی در مواجهه با  تهاجم  نظام سلطه نسبت به قشر جوان جامعه دانست و بیان کرد : که وظیفه حوزه های علمیه ، دانشگاه ، آموزش و پروزش و دیگر اقشار جامعه است که پایه های اخلاق را برای نسل جوان تبیین نمایند .
وی با اشاره به وظیفه سنگین دیگری که ما داریم و آن جبهه مقاومت اقتصادی است ، بر تولید داخلی ، مبارزه با قاچاق و گسترش روابط منطقه ای با دولتهایی که می توانیم با  تعامل برقرار کنیم ، تاکید نمود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به لزوم اولویت قراردادن رسیدگی به مشکلات مردم و گره گشایی و خدمت به مردم در صدر کارهایی که در ادارات انجام می شود اشاره نمود تا با عزم جدی و اراده قاطعی که نسبت به انجام این کارها معطوف می دارند بتوان در آخر سال ارزیابی و کارنامه ای مثبت در اختیار مردم قرار داد .
 
وی با بیان اینکه حمایت از کالای ایرانی باید مبنای کار ما قرار گیرد ، خاطرنشان نمود : استان و شهرستان میبد می تواند در فرایند و چرخه تولید کالای ایرانی پیشقدم شود که در این زمینه می توان علاوه بر جمایت از تولید داخلی ، سرمایه ها و تسهیلات را نیز به سمت آن سوق داد.
آیت الله اعرافی در ادامه بیان کرد : همچنین لازم است تولیدکنندگان در تولید کالای ایرانی استاندارها را عایت نمایند و نیز در هنگام توزیع و در فروشگاه ها کالای ایرانی در مقابل دید مردم قرار داشته باشد و ما نیز تلاش کنیم تا خود را ملزم به استفاده از کالای ایرانی نماییم که نتیجه آن رونق ، اشتغال و گشایش در کار مردم است .
خطیب نماز جمعه میبد در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه ،  بعثت پیامبر و درخشش آن در تاریخ را تحولی بزرگ و پیچی عظیم در تاریخ عنوان نمود که با محوریت پیامبر اسلام در جامعه ای عقب مانده که فاقد نظام ، دولت و تمدن  بود ،  رقم خورد.
وی افزود : بعثت پیامبر زمانی صورت گرفت  که دنیا در فترت و بیگانگی  از دین ، همچنین بی دانشی به سر می برد و جنگ و کشتار ، کینه جویی ، فساد و فحشا ، فقر و بت پرستی رواج داشت و نظام خانوادگی نیز به هم ریخته بود .
رئیس حوزه های علمیه کشور محور طلوع خورشید بعثت را وجود انسانی کامل و متعالی عنوان نمود که در حوزه اخلاق ، دارای سلوک و سیره و نظمی آراسته بود و نیز سیره اجتماعی وی همراه با حسن خلق ، گشاده رویی ، توجه و احترام به دیگران ، مهمان نوازی ، تواضع و فروتنی ، کمک به دیگران و... همراه بود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه بر تاسی و الگو گرفتن از سیره و سلوک پیامبر در زمینه های اخلاق ، مسائل عبادی ، اجتماعی ، اقتصادی و مدیریتی تاکید نمود که می توان یک نظام مدیریتی منسجم در جامعه بر پایه مدیریتی که پیامبر در اداره امور جامعه خود داشت ، به وجود آورد.

 

نظرات بینندگان
نام:
ايميل:
* نظر: