میبد نوین

صفحه اصلی   |   یزد / میبد   |   تماس با ما   |   درباره ما   |   آرشیو   |   جستجو   |   پیوند ها   |   RSS
طرح تفصیلی میبد در استانداری تصویب و به شورای عالی معماری ارسال شده است
استاندار یزد گفت: طرح تفصیلی میبد در استانداری تصویب و به شورای عالی معماری ارسال شده است.
كد خبر: 96200 تاريخ انتشار: ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۹ مرداد تعداد بازديد: 176
استاندار یزد گفت: طرح تفصیلی میبد در استانداری تصویب و به شورای عالی معماری ارسال شده است.
 

  سال 1387 قرارداد طرح تفصیلی میبد با شرکت مهندسین مشاور شاران منعقد می شود و قرار می شود تا این طرح ظرف مدت 2 سال آماده و تحویل شهرداری میبد شود.

در حال حاضر 10 سال از زمان تحویل طرح تفصیلی توسط مشاور به شهرداری می گذرد و شهرداری میبد عملا بدون طرح تفصیلی اداره می شود و با توجه به مقتضیات زمان و برخوردهای سلیقه ای شهرداران در این زمینه متاسفانه مشکلات فراوانی برای شهروندان میبدی و برای شهرداری و پرسنل آن ایجاد کرده است.

اولین اقدام شورای شهر پنجم حل مساله طرح تفصیلی بوده و اولین جلسه شورا هم در این راستا تشکیل شده است. در همین راستا جلساتی متعددی توسط اعضای شورا و شهردار میبد با مسئولین استانداری برگزار شد. آخرین جلسه با حضور معاونت معماری و شهرسازی وزیر، نماینده مردم در مجلس، معاونت عمرانی استاندار، فرماندار، اعضای شورای شهر و شهردار در تهران تشکیل شد و معاون وزریر قول دادند تا 28 تیرماه سال جاری با حضور در یزد این مشکل برای همیشه حل کنند ولی این امر تا امروز محقق نشد.

در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی میبد جمعه 5 مردادماه سال جاری که با حضور استاندار و مدیران کل در فرمانداری میبد تشکیل شد استاندار قول دادند تا سه شنبه هفته آینده جلسه ای را برای حل این مشکل تشکیل دهد ولی در حال حاضر دو هفته از قول استاندار نیز می گذرد ولی جلسه ای تشکیل نشده است و 100 هزار جمعیت میبد نزدیک به 8 سال است که آلت دست شرکت مشاور شده و هیچ کس هم در استان و کشور عزمی برای حل این مشکل ندارد.

در این زمینه ماجرا را از استاندار یزد پیگیر شدیم. محمود زمانی قمی در گفتگو با خبرنگار میبد خبر در خصوص طرح تفصیلی میبد و عدم تشکیل جلسه قول داده شده برای تصویب این طرح با حضور اعضای شورا شهر و شهردار میبد بیان داشت: همان روز کارگروه زیربنایی در استانداری تشکیل شده و طرح به تصویب رسیده و به شورای عالی معماری ارسال شده است.

وی در پایان افزود: در این خصوص با محمد سعيد ايزدي دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری صحبت کردم و ان شا الله این موضوع هر چه زودتر حل شود.

نظرات بینندگان
نام:
ايميل:
* نظر: