میبد نوین

صفحه اصلی   |   یزد / میبد   |   تماس با ما   |   درباره ما   |   آرشیو   |   جستجو   |   پیوند ها   |   RSS
مهمترین مشکلات سالمندان بحث مناسب سازی اماکن و خیابانها می‌باشد
رئیس بهزیستی شهرستان میبد گفت: 900 سالمند از خدمات بهزیستی این شهرستان بهرمند هستند.
كد خبر: 96207 تاريخ انتشار: ۱۳۹۷ شنبه ۷ مهر تعداد بازديد: 103

سید محسن فلاح  با اشاره به اینکه سالمندان در جامعه امروز از گروه‌های بزرگ اجتماعی به شمار می‌آیند و طبق اعلام  سازمان جهانی بهداشت بیشترین خدمات بهداشتی، درمانی را به خود اختصاص می‌دهند، بیان داشت: از مهمترین موضوعات در مقوله سالمندی سالم سالمند شدن، برخورداری سالمندان از بضاعت مالی، استفاده از تجربیات آنها، ایجادامنیت لازم برای سالمندان در محیط زندگی و دسترسی لازم به تمام خدمات شهری، مراقبت‌های خانگی و تکریم سالمندان است.

وی افزود: در حال حاضر 900 سالمند تحت پوشش اداره بهزیستی میبد بوده و از خدمات این اداره بهره مند هستند.

فلاح با اشاره به شعار جهانی سالمندان که به نام گرامیداشت پیشکسوتان و مدافعان حقوق سالمندان است، ابراز داشت: مهمترین رویکرد بهزیستی، سوق دادن سالمندان به سمت مراکز روزانه سالمندی به جای مراکز نگهداری شبانه روزی می باشد، که مرکز حبیب ابن مظاهر در شهرستان میبد در زمینه های آموزشی، فرهنگی، ورزشی و غیره به 85 نفر ازسالمندان خدمات ارائه می دهد.

رئیس بهزیستی شهرستان میبد گفت: طرح ویزیت در منزل از مهمترین خدمات جهت این عزیزان می باشد و از دیگر طرح های مهم برای این قشر، طرح مراقبین منزل است که در این طرح عمدتا خدمات توانبخشی و آموزشی به سالمندان ارائه می شود.

وی با اشاره به عناوین روز‌های این هفته، برخی از برنامه‌های هفته تکریم سالمندان در شهرستان را برگزاری همایش سالمندان، مراسم عزاداری حسینی ویژه سالمندان زن در مرکز حبیب ابن مظاهر، اجرای مسابقات گوناگون دربین سالمندان، اجرای برنامه ورزشی و تفریحی برشمرد.

فلاح در پایان تصریح داشت: درحال حاضرمهمترین مشکلات سالمندان بحث مناسب سازی اماکن و خیابانها می‌باشد که امیدواریم با همکاری مسئولین شهرستان این مورد در شهرستان رفع شود.

نظرات بینندگان
نام:
ايميل:
* نظر: